İmam Hatiplerde Asrın Projesi
Reklam

İmam Hatiplerde Asrın Projesi

İmam Hatiplilerin özlemini duyduğu dini eğitimli fen liseleri nihayet uygulamaya geçiriliyor. Özel Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan ve Türkiye’nin ilk proje okulu olacak olan Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Fen ve Sosyal Bilimler müfredatı uygulanacak. Okul 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitim öğretimine başlayacak.

14 Haziran 2016 - 17:26
Reklam
Reklam

Gazetemize açıklamalarda bulunan okul müdürü Sayın Cafer Koçyiğit şunları söyledi:

“Okulumuz 652 sayılı KHK’nın 37.maddesi kapsamında FEN ve SOSYAL BİLİMLER müfredatı uygulayan ve Türkiye’de ilk defa 2016-2017 eğitim öğretim döneminde uygulanacak olan PROJE ERKEK İMAM HATİP LİSELERİNDENDİR.

Okulumuzda İmam Hatip Lisesi Programının yanında onuncu sınıftan sonra Fen Ve Sosyal Bilimler Lisesi programı uygulanacaktır. 200 kişilik yatılı yurdu olan okulumuza ilk yıl 50 yatılı öğrenci kabul edilecektir. Sadece 9.sınıfa Yüksek Teog Puanıyla ERKEK öğrenci kabul edecek olan okulumuz Sinema Salonundan Kapalı Spor Salonuna, Z Kütüphanesinden Halı sahasına kadar çeşitli sosyal imkânlara sahiptir. 9. sınıftan itibaren oldukça aktif ve nitelikli bir eğitim uygulamasının yapılacağı okulumuzun öğretmenleri, alanlarında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Akademisyenlerden oluşacak bir danışma kurulumuzun da olacağı okulumuzda üniversitelerle protokoller yapılarak daha nitelikli ve bilinçli bir eğitim sistemi uygulanacaktır.

Üstlendiğimiz misyonun bilincindeyiz. Bu anlamda vizyonumuzu oluşturarak gençlerimizi ülkemizin yeniden Cihanşümul bir devlet olma yolunda sorumluluk alacak gençler ve tarihe mühür vuracak nesiller olarak yetiştirmek gayreti içinde olacağız.”

Türkiye çapında büyük bir ilgi uyandıran ve ilk olacak olan bu proje okulunun, yine yeniden hem imani hem de ilmi alanlarda çok büyük başarılara imza atacağı inancımızla bu büyük heyecanı yaşayan okul müdürü Sayın Cafer Koçyiğit’ e başarılar diliyoruz.

1952035.jpg
206355.jpg
2193892.jpg
Reklamı Geç
Bu haber 1956 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamil Zenginli
Kamil Zenginli "O köy bizim köyümüzdür" diyerek dernek...
İstanbul'da yaşayan Posoflular gövde gösterisi yaptı
İstanbul'da yaşayan Posoflular gövde gösterisi yaptı