Uygad, gazeteci 40 meslektaşına dayanışma elini uzatıyor

Uygad, gazeteci 40 meslektaşına dayanışma elini uzatıyor

AHA - HABER MERKEZİ - Uygad Uluslar Arası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Kornavirüs salgının ardından, yaşanan olumsuzluklardan etkilenen 40 meslektaşına gıda yardımında bulunacaklarını açıkladı.

19 Nisan 2020 - 23:02 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 23:06
Reklam
Reklam

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) Genel Başkanı Mevlüt Yüksel, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan kornavirüs salgının ardından, yaşanan olumsuzluklardan etkilenen 40 meslektaşına gıda yardımında bulunacaklarını açıkladı.Uygad başkanı Mevlüt Yüksel imzasıyla yapılan açıklamada  " Covid19 olarak tanımlanan ve corona virüsü olarak bilinen salgın hastalık,maalesef ülkemizde de devam etmektedir.

Bunun neticesi olarak, dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi,Türkiye’de de bir çok tedbirler alınmaktadır. Bu alınmak zorunda kalınan tedbirler sonucunda, toplumumuzun her kesimindeki insanlar,hayatın olağan akışında; sokağa daha az çıkma veya hiç çıkmama durumlarına maruz kalmaktadırlar. Milyonlarca insan, en başta işe/okula/pazara/sosyal vakit geçirilen yerlere hiç gitmeme, ekstra hijyen tedbirleri alma gibi bir takım değişiklikler yapmak zorunda kaldılar.

 

Bu olumsuz durumdan, doğal olarak tüm vatandaşlarımız gibi, gazete ve yazar meslektaşlarımız ile aileleri de olumsuz olarak etkilendiler.Salgın hastalık henüz kontrol altına alınmadığı için, bu olumsuz durumdan etkilenme hala devam  etmektedir. 

 

UYGAD olarak, bu beklenmeyen etkiyi en aza indirebilmek, mesleki değer ve ilkelerimizin ışığında, bilginin yanı sıra, becerilerimizi de kullanarak, kişilerin sosyal işlevselliğini sağlamak istiyoruz. Bunun gerçekleştirilebilmesi için, uygun, etkin ve insani eksikliklerimizin giderilebilmesinin, son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. 

Bu salgın hastalıkla mücadelede, aziz milletimiz için devletimizin aldığı önlemler ve destekler devam etmektedir. Biz de UYGAD Yönetim Kurulu olarak, bu olumsuz durumdan etkilenen meslektaşlarımızı, bir nebze de olsa rahatlatabilmek arzusundayız. Bu amaçla ve dayanışma örneği gösterebilmek için, 40 meslektaşımıza çam sakızı çoban armağanı, gıda yardımında bulunulması kararlaştırılmıştır.  

Kendin ve sevdiklerin için #EVDEKALTÜRKİYE dediğimiz şu günlerde, meslektaşlarımıza ve ailelerine uzattığımız dayanışma eli, Ramazan ayı sürecinde de devam edecektir.

Tüm toplumun birbirine kenetlenerek, yek vücut olduğu bu günlerde, UYGAD’ın yardımlaşmasının tüm toplumumuza örnek olmasını diliyoruz." denildi. 

HABER: AKBABA HABER AJANSI

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altın Tepsi Çiğköfte 5 yıldızlı lezzetini Güngören'ede taşıdı
Altın Tepsi Çiğköfte 5 yıldızlı lezzetini Güngören'ede...
Senarist Emre Duran'ın hayali yarım kaldı
Senarist Emre Duran'ın hayali yarım kaldı