Reha Yavaşlı " Kayısı Kola Gazozumuzun lezzetini...

Reha Yavaşlı " Kayısı Kola Gazozumuzun lezzetini İstanbul'a taşımanın gururunu yaşıyoruz

AHA İSTANBUL - Türkiye'nin milli içecekleri arasında yer alan Malatya'nın Markası Kayısı Kola Gazozu Türkiye'de 32 ilden sonra İstanbul'lulara da serinlik yaşatacak.

11 Eylül 2021 - 06:55 - Güncelleme: 14 Eylül 2021 - 08:00
Reklam
Reklam

Malatya'nın değerlerinden olan Efsane içeceği Kayısı Kola Gazozu İstanbul'da damak lezzetini bilenlerin yanı başında oluyor. 1971 yılında Mehmet Yavaşlı tarafından kurulan Kayısı Kola Gazoz  fabrikası günümüze kadar her Malatya'lının hayatında yer etmiş Malatya'nın özel bir markası. Yönetim kurulu başkanlığını Orhan Yavaşlı'nın yürüttüğü,  yönetim kurulu üyeliğini üretim ve pazarlamadan sorumlu Reha Yavaşlı'nın yaptığı işletme, her geçen lezzet kervan ağını genişletiyor. Kayısı Kola Türkiye Satış Koordinatörü Ömer Gül'ün planlamasıyla Malatya'nın efsane gazozu Kayısı Kola Gazozu 32 ilden sonra İstanbul'da da milli içecek olarak  market, cafe, bakkal, cafeteryalarda  reyonlarında yerini alıyor.
Kayısı Kola fabrikası yönetim kurulu üyesi Reha Yavaşlı saatte 36 bin şişe dolum kapasiteli Fabrikanın üretim bantdından çıkan gazozlarının lezzetini Türkiye'de 32 ilden sonra İstanbul'a da taşıdıklarını   İstanbul'da yaşayan Malatya'lılara ve İstanbullulara ulaştırmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Türkiye pazarında her geçen gün büyüyen milli içecekler arasında yerini alan Kayısı Kola Gazozu Türkiye Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ömer Gül'de yaptığı açıklamada Kayısı Kolanın efsane lezzetleri olan Kola, Sarı ve Sade gazozlarıyla İstanbul'da bayi sistemiyle İstanbul pazarına girdiklerini, kısa zamanda Avrupa ve Anadolu yakasında raflarda yerlerini alacaklarını dile getirdi. 
İstanbul'da lansman tanıtımında yerlerini alanlar arasında Akbaba Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akbaba,   Akıncılar Tic.A.Ş yönetim kurulu üyeleri Murat Solmazgül ve Murat Çakan'da bu özel günde hazır bulundu.  
 Akbaba Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akbaba "  Okul tatillerinde harçlıklarımızı  çıkartmak için gidip çalıştığımız, çocukluğumuzda ve gençliğimizde lezzetini tattığımız Kayısı Kola Gazozumuzun İstanbul'da yanıbaşımızda olması bizlere gurur verdi. Bu imkanı tanıyan Yavaşlı ailesine ve işletme yöneticilerine canı gönülden teşekkür ederim" dedi. 

2021/09/2021-09-11-07-10-18.jpg
2021/09/2021-09-14-08-00-24.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aşı Seferberliği Rekor Kırdı, siyasi fark tanımadı, Küçükçekmece adeta aktı
Aşı Seferberliği Rekor Kırdı, siyasi fark tanımadı,...
Akbaba Haber Ajansı Eser Bozkaya ve Yasin Uluhan'ı ağırladı
Akbaba Haber Ajansı Eser Bozkaya ve Yasin Uluhan'ı ağırladı