MECLİSTEN ŞEHİTLERE RAHMET VE BAŞSAĞLIĞI

MECLİSTEN ŞEHİTLERE RAHMET VE BAŞSAĞLIĞI

AHA-Esenyurt-Başkanlığını Esenyurt Belediye Meclisi yaz tatilinin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Av. Emin Batmazoğlu’nun yönettiği toplantıda Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitleri için saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunarak meclis açıldı.

09 Eylül 2015 - 10:32
Reklam
Reklam

Meclis Başkanı Av. Emin Batmazoğlu gündem maddelerine geçmeden önce Hakkâri’nin Dağlıca bölgesinde önceki gece gerçekleşen terör saldırısına değindi. Batmazoğlu, “Dağlıca bölgesinde haince pusu kurularak şehit olan ve yaralanan Mehmetçiklerimiz ile ilgili üzüntülüyüz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Bu saldırıyı yapanlar inşallah hak ettikleri cezayı alacaklardır” dedi.

AK Parti ve CHP grup sözcüleri, yaşanan terör olayları ile ilgili görüşlerini belirterek şehitlere Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı dilediler.

Grup sözcülerinin konuşmalarının ardından 7 ana gündem maddesi ve 20 madde dâhil edilmesi ile birlikte toplamda 27 gündem maddesi görüşüldü. Yapılan oylamalarda tüm gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. 24’üncü ve 25’inci gündem maddelerinde iki mahalle yapılan oylama ile birlikte isim değişikliği meclis gündemine alındı. Bir sonraki meclis toplantısında karara bağlamak üzere Kapadık Mahallesinin yeni adı Çınar Mahallesi, Eşkinoz Mahallesinin yeni adı ise Üç evler Mahallesi olarak düzenlenmesi meclise sunuldu.

 

 

 

 

AHA HABER MERKEZİ

9888615.jpg
611946.jpg
Reklam
Bu haber 1640 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Temel Akkoç Babası Halis Akkoç' kaybetmenin acısını yaşadı
Temel Akkoç Babası Halis Akkoç' kaybetmenin acısını yaşadı
Nezir Kinin Haç dönüşü Kaymakam Zeyit Şener'i ağırladı
Nezir Kinin Haç dönüşü Kaymakam Zeyit Şener'i ağırladı