ANNELER GÜNÜNDE ANADOLU TÜRKÜLERİ SÖYLEDİLER
Reklam

ANNELER GÜNÜNDE ANADOLU TÜRKÜLERİ SÖYLEDİLER

AHA İSTANBUL- Bakırköylü Sanatçılar Derneği Türk Halk Müziği Korosu, Şef Bülent Kılıçaslan yönetiminde, Halay’dan Zeybeğe Anadolu Türkülerimizi seslendirdi.

14 Mayıs 2018 - 16:04
Reklam
Reklam
Reklam

Elif Ertürk’ün güzel sunumuyla gerçekleşen konserde Anadolu’nun her yöresinden türküler vardı. Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ nde gerçekleşen konser izleyenlere müthiş bir türkü şöleni yaşattı. Koronun söylediği hareketli türkülere coşkulu alkışlarıyla eşlik eden seyirciler, zaman zaman da duygusal anlar yaşadı.

Konserin ikinci yarısında, Şef Bülent Kılıçaslan, anneler günü dolayısıyla, korodaki bütün kadınlara kırmızı gül verdi. Konuşmasında bütün kadınların anneler gününü kutlayan Kılıçaslan, kadınları sadece evde oturan, yemek yapan, çocuk bakan anneler olarak görmememiz gerektiğini söyleyerek kadınlarla erkeklerin eşit olduğu bir toplum kurulmasının önemini vurguladı.

Konser, BASAD Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Fatma Akyüz ve Dicle Derman’ın, Şef Bülent Kılıçaslan’a ve programın sunuculuğunu üstlenen Elif Ertürk’e başarılarından dolayı çiçek takdim etmesiyle sona erdi.

                                                                   

HABER- AHA

Reklam
Bu haber 829 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarkan Şahin'in son yolculuğunda gözyaşları sel oldu
Tarkan Şahin'in son yolculuğunda gözyaşları sel oldu
Malatyaspor Gençlik 44 taraftarlar derneği muhteşem törenle açıldı
Malatyaspor Gençlik 44 taraftarlar derneği muhteşem törenle...